Wprowadzenie

Systemy kontroli ciśnienia w oponach firmy Volkswagen

Czy wiesz, że prawidłowe ciśnienie w oponach w znaczący sposób zwiększa bezpieczeństwo na naszych drogach? Eksperci szacują, że około 40 procent wszystkich wypadków, powodujących szkody osobowe, jest wynikiem problemów z oponami, które z kolei są często spowodowane ich zbyt niskim ciśnieniem.

Systemy kontroli ciśnienia w oponach są instalowane fabrycznie we wszystkich nowych samochodach marki Volkswagen. Wykrywają niezawodnie zbyt niskie ciśnienie w oponach i sygnalizują je za pomocą odpowiednich wskaźników na desce rozdzielczej. Jeżeli ciśnienie spadnie poniżej zalecanego poziomu, kierowca może natychmiast zareagować i tym samym zapobiec wypadkom.

Poinformuj swoich klientów o tym, jak ważne znaczenie ma prawidłowe ciśnienie w oponach i przyczyń się aktywnie do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.

Tego się nauczysz

Od listopada 2014 roku wszystkie nowo zarejestrowane w całej Europie samochody osobowe i kempingowe muszą być wyposażone w system kontroli ciśnienia w oponach. W zależności od modelu samochodu firma Volkswagen stosuje dwa różne systemy: bezpośredni i pośredni system kontroli ciśnienia w oponach. Ponieważ klienci nie wiedzą z reguły czym różnią się oba systemy, ważne jest, aby ich zalety i funkcje były Tobie znane. Tylko w ten sposób będziesz w stanie w kompetentny i profesjonalny sposób doradzić swoim klientom.

Dowiesz się więc…

  • dlaczego prawidłowe ciśnienie w oponach jest takie ważne.
  • jak szczegółowo wyglądają korzyści bezpośredniego i pośredniego systemu kontroli ciśnienia w oponach.